Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dożynki Gminne w Pomianach

Tegoroczne Dożynki Gminy Trzcinica odbyły się 2 września 2018 roku
w Pomianach.

Wszystkie delegacje Sołectw Gminy Trzcinica oraz Janówki, a także goście przejechali barwnym korowodem przez udekorowaną miejscowość Pomiany. Delegacje sołeckie przystrajające swoje pojazdy jak i mieszkańcy, którzy udekorowali swoje posesje wykazali się dużą pracowitością i pomysłowością. Dożynki będące podziękowaniem za zebrane plony rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną, którą odprawił ks. Kanonik Wiesław Cieplik.

biblioteka-kepno-narodowe-czytanie-przedwiośnie DSCN0095

Po mszy świętej wszyscy w korowodzie prowadzonym przez kapelę „Boćki” udali się do Domu Ludowego w Pomianach. Tutaj rozpoczął się Obrzęd Chleba i Wieńca, w trakcie którego delegacje poszczególnych sołectw przekazały na ręce Wójta Gminy Grzegorza Hadzika wieńce dożynkowe. Starostowie Dożynkowi, którymi w tym roku byli Iwona Pawlik i Robert Dinant wręczyli bochen chleba. Wójt Gminy odbierając bochen chleba życzył wszystkim, aby go nie zabrakło i był sprawiedliwie dzielony. Następnie głos zabrali goście dziękując rolnikom za zebrane plony a organizatorom gratulowali organizacji uroczystości. Odczytano także życzenia, które zostały przesłane. Uroczystość uświetniły wiersze i piosenka wykonane przez najmłodszych mieszkańców Pomian.

DSCN0120 DSCN0181

Podsumowano gminny konkurs plastyczny: „Jak będzie wyglądać praca rolnika w przyszłości” Nagrodzeni zostali: Aurelia Stężały, Fabian Stężały, Igor Zimoch, Aleksandra Grygier, Laura Grygier i Małgorzata Smoguła. Ponadto wręczono podziękowania za prezentowanie Gminy i regionu dla Konrada Szolca i Jakuba Wąsali. Grupa rowerowa z Pomian otrzymała podziękowanie za propagowanie zdrowego stylu życia. Miłą niespodzianką był występ kabaretu „Sąsiadki” z Pomian, który rozbawił publiczność. Dobrą zabawę podtrzymała kapela ludowa „Boćki” z Przygodzic, która zachęciła do tańca. Kolejnym elementem uroczystości był występ młodych talentów wokalnych z Gminy Trzcinica, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Delegacje i goście dożynkowi bawili się wyśmienicie. Wójt Gminy podziękował wszystkim organizatorom: Radnej Danucie Parzonce, Radzie Sołeckiej wraz z sołtysem Piotrem Kaczmarzykiem, Paniom z KGW wraz z przewodniczącą Aldoną Kałus, Druhom z OSP wraz z prezesem Jerzym Ilskim oraz mieszkańcom sołectwa Pomiany za zaangażowanie i przygotowanie tegorocznych dożynek Gminy Trzcinica.

20180901_141330

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
biblioteka-kepno-narodowe-czytanie-przedwiośnie
Kępno: Zaproszenie na Narodowe Czytanie

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprasza na kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnego przeczytania...

Zamknij