Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Kępno: Wymień swój piec z dotacją do 10 tys. zł

Mieszkańcy Kępna mają szansę na otrzymanie dotacji w wysokości 70 % kosztów wymiany ogrzewania. Pierwszym krokiem jest złożenie ankiety i deklaracji w UMiG Kępno do 23 października 2015 r.

Piotr Psikus, Artur Kosakiewicz

Gmina Kępno zamierza przystąpić do realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji prowadzonego przez NFOŚiGW. Program nosi potoczną nazwę KAWKA. Z jego funduszy będzie pochodzić dotacja w wysokości 50% a kolejne 20% ma pochodzić z budżetu gminy. Zatem każdy mieszkaniec z terenu miasta chcący wymienić piec węglowy w lokalu mieszkalnym, będzie mógł starać się o dofinansowanie w wysokości do 70 % kosztów inwestycji. Kwota bezzwrotnej dotacji może wynieść do 10 000 zł na jeden lokal mieszkalny. Mogą z niego skorzystać tylko mieszkańcy Kępna, gdyż zasady ograniczają go do miejscowości powyżej 5 tys. mieszkańców.

Dofinansowanie będzie można uzyskać w szczególności na likwidację lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych oraz zastąpienie ich przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła takie jak: np. kotły gazowe, elektryczne, pompy ciepła, instalację kolektorów słonecznych do wytwarzania ciepła lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub podłączenie budynków do istniejącej sieci ciepłowniczej.
W przypadku likwidacji palenisk indywidualnych zakres przedsięwzięcia może m.in. obejmować wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. instalacji gazowej, likwidację lub budowę systemu odprowadzenia spalin, kosztów podłączenia do istniejącej sieci ciepłowniczej z wyłączeniem urządzeń węzła cieplnego.

W chwili obecnej urzędnicy przygotowują wniosek o dofinansowanie z programu „KAWKA”. Wcześniej zainteresowani mieszkańcy muszą złożyć ankiety. Planowane zadania związane z wymianą ogrzewania nie muszą być wykonane w tym sezonie, termin na ich ostateczne zakończenie jest określony na 30 czerwca 2018 roku.

Mieszkańcy, którzy nie złożą w wymaganym terminie ankiet będą mogli ewentualnie dołączyć do programu ale tylko w wypadku występowania wolnych środków – pierwszeństwo będą mieli ci, którzy złożą teraz ankiety.

Poniżej można pobrać formularze ankiety i deklaracji do wypełnienia:

Formularz ankiety

Oświadczenie przystąpienia do programu KAWKA

Poniżej zamieszczamy dwa filmy z wypowiedziami na ten temat burmistrza Piotra Psikusa i zastępcy burmistrza Artura Kosakiewicza:

Wersja skrócona (prawie 8 min.)

 

Wersja długa z obszernymi informacjami (ponad 26 min.)

Więcej o programie KAWKA, można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie ul. Ratuszowa 1, Wydział Rozwoju, pok. 3.08 lub pod numerem telefonu 62 78 25 818; osoba do kontaktu Iwona Hendrys.

 

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Joanna Lichocka
Joanna Lichocka gościła w Kępnie

Kolejnym gościem w Pubie Gramofon zaproszonym przez Stowarzyszenie Solidarni w Działaniu była Joanna Lichocka. Jest to osoba o znacznym dorobku...

Zamknij