Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dorota Paszko na konferencji w Poznaniu

25 października w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Dzieje się. Organizacja wydarzeń w bibliotece”.

Podczas tego wydarzenia przedstawiona została prezentacja Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, dotycząca obchodów rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, jako przykład wydarzenia wpływającego na rozwój czytelnictwa.
Dorota Paszko z Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie opowiedziała słuchaczom o metodach upamiętnienia jednego z najbardziej znanych polskich zrywów niepodległościowych oraz o sposobie realizacji wydarzenia, w tym prezentacji i popularyzowania książek historycznych dostępnych w Bibliotece, tematycznych zajęciach wakacyjnych dla dzieci, wystawie i prezentacji filmu w czytelni oraz o sposobach promowania poezji powstańczej. Wspomniana akcja miała miejsce w sierpniu bieżącego roku w siedzibie Biblioteki przy ul. Kościuszki 7.

1
W konferencji organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wzięło udział ponad 100 bibliotekarzy z województwa wielkopolskiego. Do czynnego udziału i przedstawienia swoich prezentacji zakwalifikowano bibliotekarzy z 8 bibliotek: z Krotoszyna, Poznania, Dusznik, Trzcianki, Chodzieży, Rozdrażewa, Kościana i z Kępna.

2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
mammografia
Bezpłatne badania mammograficzne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach...

Zamknij