Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Do Trzcinicy powrócili harcerze

Od 7 października 2017 roku w Trzcinicy rozpoczęła swoją działalność Drużyna Harcerska, do której przystąpiło dotychczas 26 osób.

Zbiórki harcerskie odbywają się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Drużyna wybrała sobie już nazwę: 77 WIELOPOZIOMOWA DRUŻYNA HARCERSKA „THE HATCHETS”, a także przyjęła swoje barwy: bordowo-czarne. Harcerze uczą się piosenek harcerskich, a także różnych zabaw i zwyczajów – praktykowana jest dzięki temu nauka przez zabawę.
Działania drużyny harcerskiej skupiają się na integracji, a także kształceniu jej członków. Tematyka każdych zajęć jest obszerna – od wiedzy na temat historii Harcerstwa po zajęcia kształtujące charakter i umiejętności każdego uczestnika poprzez stawianie sobie coraz wyższych celów, co przekłada się na zdobywanie coraz wyższych stopni harcerskich, a następnie instruktorskich.

harecrze-trzcinica (2)
Planowanymi w najbliższym czasie zajęciami harcerskimi są terenoznawstwo, praca z busolą, kompasem, mapami i ogólna orientacja w terenie, a także sposoby przetrwania w lesie. Warto tu wymienić również prace na zasadzie wolontariatu czyli: pomoc osobom starszym, udział w rożnego rodzaju akcjach charytatywnych itd.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: Cieszę się, iż udało się reaktywować działalność harcerską. Zajęcia są otwarte dla wszystkich uczestników z całej Gminy Trzcinica, do udziału w których zapraszam.

harecrze-trzcinica (1) harecrze-trzcinica (3)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
odnowienie-boisk-gmina trzcinica (2)
Odnowiono boiska sportowe

W październiku przeprowadzono prace konserwacyjne boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią, w gminie Trzcinica. Dokonanie tego przy pomocy specjalistycznych maszyn. Wykonawcą...

Zamknij