Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

12.05.2018 roku w ramach V Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach we współpracy z organem prowadzącym tj. Gminą Trzcinica zorganizowano akcję pod hasłem „Łączymy pokolenia”.

Spotkanie miało na celu pokazanie społeczności lokalnej zmian, które zaszły w Zespole Szkół w Laskach dzięki funduszom z Unii Europejskiej. W 2017 roku szkoła przeszła termomodernizację, między innymi wymieniono ogrzewanie węglowe na gazowe, kompleksowo zmodernizowano kotłownię, odmalowano sale lekcyjne, ocieplono dach, wymieniono oświetlenie, położono panele słoneczne oraz zamontowano wentylację mechaniczną. Zwiedzający mieli okazję zobaczenia zmian dzięki zainwestowanym w budynek szkolny środkom unijnym. Szkoła zmieniła nie tylko swój wizerunek zewnętrzny, ale również dzięki pozyskiwanym środkom unijnym podnosi swoją jakość nauczania. Przykładem tego mogą być zajęcia z „KoderJuniora”, które prowadzone są w ramach „Projektu wdrażającego elementy nauki programowania do edukacji wczesnoszkolnej”. Partnerami szkoły w realizowaniu w/w projektu są: UAM w Poznaniu, Poznańskie Centrum Superkomputerowo- Sieciowe oraz Fundacja Pro Cultura. W ramach tego projektu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne w postaci zestawów klocków z oprogramowaniem Lego WeDo 2.0, tabletów i gier dydaktycznych z oprogramowaniem „ScottieGo”. Zajęcia z uczniami prowadzą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

dni otwarte funduszy europejskich laski (4) dni otwarte funduszy europejskich laski (5)

Podczas Ogólnopolskiej Akcji „Dni Otwartych.eu” w Zespole Szkół w Laskach przygotowano szereg zajęć dla dzieci i dorosłych w myśl hasła „Łączymy pokolenia”. Akcja została zauważona przez środowisko lokalne, jak i medialne. Choć miała charakter spontaniczny, spotkała się z dużym zainteresowaniem okolicznej społeczności. Swoją obecnością zaszczycili szkołę Pani Minister Andżelika Możdżanowska, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Sekretarz Gminy Trzcinica Renata Ciemny oraz media ogólnopolskie, regionalne i lokalne.

dni otwarte funduszy europejskich laski (2) dni otwarte funduszy europejskich laski (3)

W trakcie spotkania nasi mali i duzi goście mieli okazję wzięcia udziału w atrakcyjnych zajęciach z „KoderJuniora” wprowadzających do nauki programowania. Ci młodsi weszli w rolę mentorów dla swoich rodziców i dziadków. Kolejnymi zajęciami były warsztaty artystyczne prowadzone przez dyrygenta chóru szkolnego „Violino”, gdzie wszyscy poczuli się jak podczas lekcji muzyki, mając okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i ruchowych. Z kolei podczas zajęć „Have Fun With English Und Deutsch” trenerzy językowi przygotowali różne sprawności językowe ukryte w zagadkach, grach i łamigłówkach, które wspólnie rozwiązywali dziadkowie, rodzice i dzieci. Przez cały czas trwania szkolnej akcji Dni Otwartych Eu. odbywały się potyczki sportowe.Trenerzy sportowi zachęcali wszystkich do uprawiania sportu, próbowali rozstrzygnąć kwestię: czy wiek wyklucza nas z czynnego uprawiania sportu? W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym szkoła uczestniczy, biblioteka szkolna przygotowała fascynującą wystawę na temat „Edukacja dawniej i dziś”, pokazując w ten sposób, jak zmieniała się rzeczywistość szkolna na przestrzeni lat. Całość akcji zwieńczył wspólny występ wszystkich uczestników w piosence „Pokolenie”.
Podsumowania akcji dokonała Pani Minister Andżelika Możdżanowska, gratulując udanej prezentacji działań szkoły Pani Dyrektor Hannie Smyrek i dziękując Panu Wójtowi Grzegorzowi Hadzikowi za zaangażowanie Gminy Trzcinica w pozyskiwanie środków unijnych. W przygotowanie imprezy środowiskowej zaangażowali się nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach

dni otwarte funduszy europejskich laski (6) dni otwarte funduszy europejskich laski (1)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
festiwal piosenki religijnej
X Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej

14 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki Religijnej. W konkursie wzięło udział...

Zamknij