Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Dni Gminy Łęka Opatowska

Tegoroczne Dni Gminy Łęka Opatowska odbyły się w dniach 18 – 19 lipca 2015 r. na boisku sportowym w Siemianicach.

Impreza rozpoczęła się od zabawy tanecznej na świeżym powietrzu i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zgromadziła dużą ilość miłośników dobrej zabawy. Zabawę taneczną poprowadził DJ Tymoteusz.

Drugi dzień obchodów Dni Gminy rozpoczął się od wystąpienia Wójta Gminy Łęka Opatowska – Adama Kopisa, który przywitał wszystkich zgromadzonych mieszkańców Gminy Łęka Opatowska, a także przybyłych gości i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Dni Gminy Łęka Opatowska0

Występy artystyczne rozpoczęły się od umiejętności wokalnych zaprezentowanych przez uczennice Szkoły Podstawowej w Siemianicach. Następnie pokaz swoich artystycznych talentów zaprezentowali absolwenci Szkoły Podstawowej w Siemianicach. Kolejnym punktem był występ chóru „ECHO” Koła Emerytów i Rencistów w Łęce Opatowskiej pod kierownictwem Jadwigi Kłodnickiej.

Dni Gminy Łęka Opatowska4

Po występie Marek Kowalski zaprezentował pokaz tresury psów rasy Border Collie w którym mogli uczestniczyć zebrani obserwatorzy pokazu. Kolejnym punktem był pokaz tańca w wykonaniu Studia Tańca RETRO.

Dni Gminy Łęka Opatowska5 Dni Gminy Łęka Opatowska6

Następnie odbył się konkurs wiedzy o Gminie Łęka Opatowska w którym uczestniczyły dzieci podzielone na trzy zespoły. Drużyny losowały krótkie pytania, które były umieszczone w kolorowych balonikach. Na zakończenie konkursu Sekretarz Gminy Małgorzata Gaszcząk wręczyła uczestnikom konkursu upominki i podziękowała za udział uczestnikom oraz Pani Zofii Skotnik za zaangażowanie w przygotowanie konkursu. Po konkursie swoje umiejętności zaprezentował zespół kornetowy Stowarzyszenia „NUTKA” pod kierownictwem Antoniego Janaszewskiego. Kolejnym punktem obchodów Dni Gminy Łęka Opatowska było wręczenie przez Wójta Gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa podziękowań przyznanych przez Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Andżelikę Możdżanowską. Podziękowania z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz za zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki otrzymali następujący przedsiębiorcy z terenu Gminy Łęka Opatowska:

Henryk Kaczorowski Fabryka Mebli Piaski
Jacek Jerczyński Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „Gabi – Jerczyńscy”
Roman Idźczak Firma Produkcyjo – Handlowo – Usługowa „Idźczak Meble”
Lech Jóźwiakowski Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe STOLLECH
Jan Jagieniak „Limore” S.C.
Justyn Kucharska Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „Meblomal”
Piotr Rachel „Zakład Mięsny Piotr Rachel Sp. z.o.o.”
Małgorzata Dąbek Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Export – Import Dąbek Meble
Wojciech Udała Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Wumex
Tomasz Wróbel Zakład Produkcyjno – Usługowy „Tom-Pol”
Ryszard Górecki Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe GORTEX

Dni Gminy Łęka Opatowska2

Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentował także Przemysław Klepacz, którego występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnym punktem tegorocznych obchodów Dni Gminy Łęka Opatowska był występ gwiazdy wieczoru Kabaretu Koń Polski. Leszek Malinowski, Waldemar Sierański i Maria Borzyszkowska porwali widzów w satyryczną podróż po polskiej scenie politycznej, lecz nie zabrakło również bardziej przyziemnych tematów. Skecze kabaretu tak bardzo spodobały się publiczności, że nie mogło obyć się bez bisu. Kolejną gwiazdą niedzielnego wieczoru był przez wszystkich oczekiwany zespół „SOLEO”, który zaprezentował znane utwory takie jak: „Słodko Słodka”, „Hej wina lej”, „Szalona Gocha”, „Lubisz czy nie lubisz”. Koncert zgromadził szeroką publiczność, a wykonywane przez zespół utwory porwały zebraną widownię do wspólnej zabawy. Zespół rozdawał swoim fanom płyty, pocztówki oraz koszulki, a po koncercie liczna grupa fanów otrzymała autografy oraz wykonała pamiątkowe zdjęcia.

Dni Gminy Łęka Opatowska3 Dni Gminy Łęka Opatowska8

Po występie Wójt Gminy Łęka Opatowska podziękował przede wszystkim Pani Sołtys Elżbiecie Skotnik oraz całemu sołectwu Siemianice oraz wszystkim za przygotowanie i organizację tegorocznych Dni Gminy Łęka Opatowska. Całość obchodów zakończyła zabawa na świeżym powietrzu.

Dni Gminy Łęka Opatowska10 Dni Gminy Łęka Opatowska9

Na licznie zgromadzonych gości czekały bogato zaopatrzone bufety przygotowane przez organizacje z terenu gminy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci takich jak wesołe miasteczko, dmuchane zamki. Dzieci mogły również skorzystać z malowania twarzy i zmienić swoje buźki w przeróżne postacie i zwierzęta. Podczas obchodów Dni Gminy można było skorzystać z rejestracji w SMS – owym systemie powiadamiania mieszkańców o najważniejszych zdarzeniach i wydarzeniach w Gminie Łęka Opatowska. Całość imprezy poprowadził Michał Zaczyk i Mateusz Dybka.

Dni Gminy Łęka Opatowska1 Dni Gminy Łęka Opatowska7Opracowano na podstawie materiałów UG Łęka Opatowska.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
certykikat bib
Certyfikat dla biblioteki w Trzcinicy

Od 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy współpracowała z Fundacją Orange w ramach programu „Orange dla Bibliotek”. W 2015...

Zamknij