Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Delegacja z Węgier gościła w Gminie Perzów

W dniach 23 do 27 maja w Gminie Perzów gościła delegacja węgierska z zaprzyjaźnionej gminy Erdotelek.

W składzie delegacji obecni byli miedzy innymi burmistrz gminy Erdotelek i jego zastępca, sekretarz i radni gminy Erdotelek.
Podczas 5 dniowej wizyty goście mieli okazję zwiedzić Wieluń, Ożarów pod Wieluniem i Częstochowę. Odwiedzili Jasną Górę, Muzeum Medali i Monet Jana Pawła II w Częstochowie. Zwiedzili Dworek Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku, Pałac Raczyńskich, ruiny zamku na jurze krakowsko – częstochowskiej w Olsztynie.

IMG_20180524_213805_A

Delegacja węgierska zaproszona została również do biura poselskiego poseł na sejm RP Bożeny Henczycy, byłej Wójt Gminy Perzów. Jedną z równie ciekawych atrakcji była wycieczka po gminie Perzów, podczas której Wójt Gminy Danuta Froń zapoznała Węgrów z zakończonymi jak również aktualnymi inwestycjami: między innymi Przedszkole w Perzowie, sala gimnastyczna w Trębaczowie. W sobotni wieczór goście bawili się wspólnie z mieszkańcami gminy podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Matki, Dziecka i Ojca zorganizowanego na terenie rekreacyjno – sportowym w Perzowie. Uczestniczyli również w niedzielnej Mszy Świętej w Kozie Wielkiej. W ostatnim dniu wizyty zwiedzili Wrocław: Ogród Botaniczny, Stary Rynek, Ogród Tumski, Świat Kolei w Miniaturze – Kolejkowo. „Jesteśmy zaprzyjaźnieni z węgierską Gminą Erdotelek i utrzymujemy stałe kontakty, wymieniamy doświadczenia. Staramy się zapewnić im w miarę atrakcyjny plan zajęć. Nie ukrywam, że zawsze są bardzo zainteresowani podjętymi przez gminę działaniami. Zwracają uwagę na zmiany inwestycyjne” – powiedziała sekretarz Gminy Weronika Urbańska. Delegacja węgierska gościła w Gminie Perzów już po raz 8.

IMG_20180524_213805_A IMG_20180524_154034_A IMG_20180526_095833_A

Opracowano na podstawie materiałów UG w Perzowie.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
fotob-1187
Krzyż Kawalerski dla Piotra Psikusa

Prezydent RP Andrzej Duda nadał burmistrzowi Kępna Piotrowi Psikusowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przyznane zostało za wybitne zasługi...

Zamknij