Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Ciekawa lekcja historii w SP w Świbie

5 stycznia b. r. w Szkole Podstawowej w Świbie odbył się pokaz historyczny – żywa lekcja historii przeprowadzony przez  Grupę Artystyczną „Rekonstrukto”, która powstała z myślą propagowania historii eksperymentalnej. Jej pokazy dają możliwość przybliżenia historii i obyczajów minionych wieków. Tematem pokazu było „Rzymskie imperium i tradycje antyku”.

IMG_0060W tej żywej lekcji historii uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły jak i przedszkolacy. Po krótkim wprowadzeniu do epoki, o podbojach i upadku imperium wszyscy zobaczyli jak wyglądał ekwipunek i uzbrojenie legionisty z I wieku n. e. Uczniowie poznali technikę posługiwania się bronią, a niektórzy sami mogli się przekonać jak się walczyło, bowiem można było zmierzyć się w walce z rzymskim wojownikiem. W ten sposób przeszli próbę ,, ciężkiego miecza ” i zwyciężyli w pojedynku. Następnie po krótkiej charakterystyce prawa rzymskiego oraz jego znaczenia dla współczesności, uczniowie na własnej skórze poznawali narzędzia tortur. Oczywiście nikomu nic się nie stało.  Uczniowie z bliska zobaczyli tzw. pręgierz, zostali do niego przykuci i choć przez chwilę mogli poczuć jak bardzo było to uciążliwe.  Mogli również zobaczyć i wypróbować używaną przez rycerzy zbroję, a zachęceni przez prowadzących pokaz, uczniowie z ochotą poznawali rekwizyty z dawnych czasów, co uwiecznili na licznych zdjęciach. Z pewnością widząc taki pokaz uczniowie szybciej i lepiej zapamiętają tradycje, zwyczaje i dzieje ludzi żyjących w dawnych czasach. Zauważyć można było zainteresowanie tematem i chęć uczestniczenia w tego rodzaju lekcji historii na żywo. Wszyscy byli zadowoleni i podekscytowani. Możliwe , że niektórzy chłopcy wezmą przykład z rycerzy.

IMG_0066 IMG_0067 IMG_0072IMG_0076 IMG_0077IMG_0047

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
plakat
Zaproszenie na spotkanie dla rolników

24 stycznia 1018 r. o godz. 10:00 w ZSP Nr 2 w Kępnie odbędzie się spotkanie z rolnikami i mieszkańcami...

Zamknij