Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Chóry w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

4 października 2018 roku zorganizowany został wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w którym udział wzięli członkowie Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z dyrygentem – Renatą Adamską, oraz Chóru VIOLINO Zespołu Szkół w Laskach z dyrygentem – Danutą Wieczorek, łącznie 70 uczniów i opiekunowie. Wyjazd szkoleniowy zorganizowany został ze środków Gminy Trzcinica.

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego to kompleks sal koncertowych mieszczących się we Wrocławiu. W gmachu znajdują się m.in.: cztery sale koncertowe, w tym główna z 1804 miejscami i trzy kameralne dla widowni liczącej od 250 do 450 osób, a także sale prób, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, przestrzeń wystawiennicza. Budynek główny ma powierzchnię użytkową 35,3 tys m². Działalność Narodowego Forum Muzyki obejmuje również liczne projekty edukacyjne – m.in. „Akademia Chóralna”, w której udział biorą uczniowie ZS w Trzcinicy i ZS w Laskach. Chórzyści zapoznali się z NFM, poznali historię obiektu, zwiedzali sale koncertowe. Zapoznali się z rozwiązaniami technicznymi, dającymi możliwość doskonałej akustyki podczas koncertów. Uczniowie mogli spróbować swoich sił dając koncert na fortepianie na profesjonalnej sali.
Jak podkreśla Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: Jest to już trzeci wyjazd szkoleniowy z udziałem obu chórów szkolnych. W ubiegłym roku odbyła się wycieczka do Filharmonii Opolskiej, a dwa lata temu do Siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Wyjazd ma charakter edukacyjny i jest jednocześnie formą wyróżnienia chórzystów i podziękowania za reprezentowanie Gminy Trzcinica w różnorodnych konkursach i uroczystościach.

DSCN1130 DSCN1133 DSCN1137 DSCN1142

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
43499941_275632473075099_104330815818694656_n
Gmina Kępno nagrodzona

W dniu 8 października 2018 roku w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala XIX edycji Konkursu ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego...

Zamknij