Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Chóry szkolne w Opolu

20 października zorganizowany został wyjazd do Opola, w której udział wzięli członkowie Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z dyrygentem – Renatą Adamską, oraz Chóru VIOLINO Zespołu Szkół w Laskach z dyrygentem – Danutą Wieczorek.

Łącznie wyjechało 72 chórzystów, a wyjazd sfinansowany został ze środków Gminy Trzcinica.
Młodzież miała okazję wziąć udział w otwartej próbie generalnej w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej a także zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum to powadzi działalność polegającą na gromadzeniu, katalogowaniu, konserwowaniu i udostępnianiu zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Muzeum Polskiej Piosenki jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki w formie multimedialnych wystaw, co było wielką atrakcja dla wszystkich dzieci.

trzcionica-chory-szkolne-opole (3)

Jak podkreśla Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik:  Jest to już drugi wyjazd szkoleniowy z udziałem obu chórów szkolnych. W ubiegłym roku odbyła się wycieczka do Siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Wyjazd ma charakter edukacyjny i jest jednocześnie formą wyróżnienia chórzystów i podziękowania za reprezentowanie Gminy Trzcinica w różnorodnych konkursach i uroczystościach.

trzcionica-chory-szkolne-opole (1) trzcionica-chory-szkolne-opole (2) trzcionica-chory-szkolne-opole (4)

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-program-rewitalizacji (3)
Trzcinica: Nowy program rewitalizacji

Zakończyły się prace związane z opracowaniem Program Rewitalizacji Gminy Trzcinica na lata 2017-2023, który został przyjęty uchwałą Rady Gminy Trzcinica...

Zamknij