Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Były pracownik KOSiR oskarżony

Pod koniec ubiegłego roku policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kępnie weszli w posiadanie materiałów, które mogłyby wskazywać, że były urzędnik KOSiR w Kępnie mógł dopuścić się przekroczenia uprawnień a także innych przestępstw przy organizacji półkolonii letnich w 2013 roku.

Na tej podstawie, w listopadzie ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo, które zostało powierzone do prowadzenia policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Sprawa trwała kilka miesięcy. W toku prowadzonych czynności śledczych policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na sformułowanie zarzutów, a następnie skierowanie przeciwko byłemu pracownikowi KOSiR aktu oskarżenia.

Jak ustalili policjanci, były urzędnik w trakcie organizowanych półkolonii letnich w 2013 roku, dopuścił się niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień, działając tym samym na szkodę Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a ponadto dopuścił się niszczenia dokumentacji służbowej związanej z przebiegiem i organizacją półkolonii.

Przeprowadzone postępowanie jest wielowątkowe. W jego ramach przedstawiono zarzuty jednej osobie, a w stosunku do innych osób toczą się odrębne postępowania.

Byłemu urzędnikowi KOSiR Kępno grozić może nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Kępnie

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Zadzwoniła na policję bo tata był pijany

Do nietypowego zdarzenia doszło 10 czerwca br na terenie gminy Kępno. 9-letnia dziewczynka zadzwoniła na policyjny numer alarmowy z prośbą...

Zamknij