Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Budżet Gminy Trzcinica na 2018 rok

Dochody budżetu Gminy Trzcinica na 2018 rok zaplanowano w kwocie 23 679 153,01 złotych. Natomiast wydatki zaplanowano w wysokości 27 765 810,01 złotych w tym 6 704 317,23 złote to wydatki na programy finansowane z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.

DSCN1057 DSCN1060Na inwestycje zaplanowano 8 816 730,50 złotych. Wśród zadań znalazła się budowa kanalizacji sanitarnej, w tym rozdzielenie sieci ogólnospławnej oraz budowa systemu zaopatrzenia w wodę wraz z odtworzeniem dróg w miejscowości Trzcinica etap I. Wyłoniony został już wykonawca tego zadania, którym będzie Przedsiębiorstwo Budowlane „M. Wawrzyniak”, z którym podpisano umowę. Na powyższe zadanie pozyskano 3 242 332,56 złotych środków zewnętrznych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Wybudowany zostanie także odcinek wodociągu w miejscowości Granice. Dokończona zostanie budowa drogi Piotrówka kierunek Kępno oraz Wodziczna kierunek Kuźnica Trzcińska. Powstaną drogi na ulicy Młyńskiej w Trzcinicy oraz Czereśniowej w Laskach. Zmodernizowany zostanie kolejny odcinek drogi w miejscowości Teklin. Ponadto przygotowana zostanie dokumentacja projektowa drogi w miejscowości Kwasielina.
Przekazana zostanie dotacja na przebudowę drogi powiatowej Trzcinica-Laski w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na tym odcinku. Modernizowany będzie Dom Ludowy w Kuźnicy Trzcińskiej, Dom Ludowy w Pomianach otrzyma nową elewację. Przy Domu Ludowym w Piotrówce utwardzony zostanie plac za budynkiem a przy Domu Ludowym w Smardzach powstanie altana grillowa. Dom Ludowy w Wodzicznej zostanie wyposażony w centralne ogrzewanie a do Domu Ludowego w Aniołce Pierwszej i Domu Ludowego w Trzcinicy zostanie zakupione wyposażenie. Modernizowany będzie garaż OSP w Trzcinicy. Powstaną place zabaw w Laskach i Trzcinicy, w styczniu 2018 roku zostanie ogłoszony przetarg. W Wodzicznej zaplanowano siłownię zewnętrzną. Doposażone zostaną place zabaw w Aniołce Pierwszej i Piotrówce. Przy stadionie w Laskach utwardzony zostanie plac a w Trzcinicy zakupione zostaną ławki i parasole. Rozpoczęta zostanie przebudowa z rozbudową przedszkola w Laskach. Na to zadanie Gmina Trzcinica pozyskała 999 957,19 złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Został już wyłoniony wykonawca a 8 stycznia 2018 roku zostanie zawarta umowa na wykonanie prac. Udzielone zostaną dotację na realizację projektu E-Gmina, budowę bazy śmigłowcowej SRM w Michałkowie. Przekazane zostaną także środki do Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu na wymianę kolejnych 70 lamp oraz zaprojektowanie i dobudowanie linii kablowych w miejscowościach Gminy Trzcinica.
Jak uzupełnia Wójt Gminy Grzegorz Hadzik budżet Gminy Trzcinica na 2018 rok podczas jego realizacji będzie wymagał sporo wysiłku i wielu działań organizacyjnych. Myślę jednak, iż uda się go zrealizować z pożytkiem dla mieszkańców. Jednocześnie chciałbym życzyć mieszkańcom wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
20171216_145834
Świąteczna atmosfera w Świbie

Każdy z nas wie, jak wyjątkowym i magicznym czasem są Święta Bożego Narodzenia. Przyznajmy jednak, że czasem w ferworze przedświątecznej...

Zamknij