Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Brzezie: piknik rekreacyjny

W niedzielę 12 lipca mieszkańcy sołectwa Brzezie skupieni wokół Stowarzyszenia Brzozowa Osada działającego na terenie tej wsi zorganizowali piknik rekreacyjny.

Jego integralnym elementem było symboliczne otwarcie terenu rekreacyjnego, który udało się wybudować na Brzeziu dzięki pozyskanym przez Gminę Perzów środkom z programu „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie wójt – Danuta Froń, sołtys wsi – Małgorzata Brząkała oraz prezes Stowarzyszenia Brzozowa Osada – Andrzej Mierzchała.

otwarcie_brzezie_3
Teren rekreacyjny, który udało się wybudować na Brzeziu składa się z placu zabaw, małego boiska trawiastego, altany grillowej i wybrukowanego placu. O jego powstanie od samego początku funkcjonowania sołectwa Brzezie zabiegali mieszkańcy tej wsi. Przeznaczyli środki z funduszu sołeckiego najpierw na zakup odpowiedniej działki a następnie jej uporządkowanie i ogrodzenie, kolejnym krokiem było złożenie wniosku o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków Unii Europejskiej -powiedziała w trakcie otwarcia Danuta Froń – wójt gminy. W efekcie po kilku latach starań powstało miejsce zabaw dla najmłodszych i co szczególnie warte podkreślenia miejsce integrujące mieszkańców tego najmniejszego ze sołectw tworzących gminę Perzów.
Niedzielny piknik to również potwierdzenie aktywności mieszkańców Brzezia, którzy poprzez założone przez siebie stowarzyszenie opracowali i złożyli wiosną tego roku wniosek w ramach gminnego konkursu ofert. W ten sposób pozyskali środki na organizację pikniku.

otwarcie_brzezie_2 otwarcie_brzezie_4

Opracowano na podstawie materiałów UG Perzów.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czarny punkt wodny
Czarny punkt wodny

Co roku w Polsce dochodzi do utonięć podczas letniego wypoczynku. Tylko w pierwszych dniach lipca br. w słoneczny weekend 4-5...

Zamknij