Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Z Kępna do Brukseli

W dniach 21 – 22 listopada w Brukseli odbędą się Dni Św. Marcina, które od 2010 r. stanowią okazję do promocji Województwa Wielkopolskiego w Unii Europejskiej.

Każdego roku w uroczystościach bierze udział inny region naszego województwa. Tegoroczna impreza będzie szczególnie ważna dla naszego powiatu, ponieważ Wielkopolskę reprezentować będzie Lokalna Grupa Działania Wrota Wielkopolski z jej prezesem Grzegorzem Grzunką na czele. Do udziału w tym wydarzeniu stowarzyszenie zaprosił Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Dzień Św. Marcina jest największą imprezą promocyjną Wielkopolski w Brukseli, która przyciąga każdego roku bardzo dużo gości reprezentujących komisję Europejską , Parlament Europejski, Europejski Komitet Regionów, Radę Europejską, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i biur regionalnych oraz stowarzyszeń znajdujących się w Brukseli. Chodzi o to, aby zwiększać rozpoznawalność Wielkopolski i tradycji naszego regionu w Unii Europejskiej - powiedział na konferencji prasowej Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

DSCF2132
Wrota Wielkopolski w stolicy Belgii promować będą nasz region poprzez prezentację lokalnego rękodzieła oraz produktów takich jak: Rogale Świętomarcińskie i kiełbasa biała parzona wielkopolska, które to zostały wpisane do unijnego rejestru nazw chronionych. Na stołach w tym dniu pojawią się również regionalne sery, pieczywo czy wędliny przywiezione od lokalnych producentów. Przyrządzone zostaną również tradycyjne potrawy ściśle związane z tradycją Wielkopolan.
Wizyta Lokalnej Grupy Działania na Dniach Św. Marcina w Brukseli to również okazja do spotkania z belgijskim stowarzyszeniem. Nasi reprezentanci z pewnością wymienią się doświadczeniami oraz sposobami na promowanie własnych regionów.
Chciałem podziękować, panu prezesowi i zarządowi LGD Wrota Wielkopolski, za to że podjęli się tej inicjatywy i odpowiedzieli pozytywnie na nasze zaproszenie. Zawsze warto pokazywać własny dorobek, a szczególnie ważne jest, ze możemy czynić to w Europie” – powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

DSCF2131

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
1. Sparta 2017
Sparta Laski podsumowała sezon

Sparta Laski to klub, który funkcjonuje od 2007 roku. Początkowo główną dyscypliną sportu tego klubu była piłka siatkowa. Z biegiem...

Zamknij