Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Bralin: Wielkie gwiazdy na festiwalu Lokal!

Nominowany do największej polskiej muzycznej nagrody Fryderyki zespół Mikromusic będzie 1 września tegoroczną gwiazdą festiwalu Lokal w Bralinie organizowanego przez ARTwarium.

Koncerty na dwóch scenach muzycznych w tym jednej 20 metrów nad ziemią na wieży widokowej to znak rozpoznawczy koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie ARTwarium już od trzech lat realizowanych w otwartej przestrzeni (w sumie już dziewięć edycji od 2011 r.). W tym roku zestaw muzycznych wykonawców będzie wyjątkowo atrakcyjny. Wisienką artystycznego tortu będzie Mikromusic polski zespół grający trip hop z wpływami jazzu. „Takiego chłopaka” czy „Tak mi się nie chce” to utwory, które nuci i zna miliony polskich słuchaczy. Koncerty na wieży widokowej #kobiety_na_wysokim_poziomie to tym razem koncerty uzdolnionych pań – wokalistek m.in. Loni Maryniak, Pauliny Kordylas czy Oliwi Opackiej. Organizatorzy zadbali o szczególne wyróżnienie płci damskiej w ten sposób, zwracają uwagę na już duże dokonania regionalnych, młodych wokalistek z Kępna, Wieruszowa czy Poznania. Scena „naziemna” to urozmaicony zestaw pięciu bandów (Defian Groove, Septy Mole, No Way, Graphite, So Fresh) i wielu stylów muzycznych począwszy od rocka, popu, po jazzu czy funk. Całość wydarzenia zakończy set dj-ski Leesici, grającej na co dzień we wrocławskich klubach. ARTwarium zadbało również o wydarzenie towarzyszące: bicie Rekordu Polski na najwięcej roślin posadzonych w jednym miejscu w ciągu godziny oraz bezpłatne warsztaty nauki walca do utworu Mikromusic. Nie zabraknie pokazu iluminacji graficznych na bryle wieży. Wśród uczestników rozlosowane zostaną również wartościowe nagrody m.in. nowy samochód na weekend z pełnym bakiem i nie tylko…Dla chętnych przeznaczono również przestrzeń pod namioty oraz strefę chillout. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

lokal 9_jpeg

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
36591872_1840454109357487_5376060093966057472_n
Kępno: Dotacja na remont ulicy Ruchu Oporu

Gmina Kępno uzyskała dotację w wysokości 1.408.707,00 zł na remont ulicy Ruchu Oporu. Wartym podkreślenia jest fakt, że Gmina Kępno...

Zamknij