Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Bralin: 50 lat razem

Nie każdemu jest dane przeżyć w związku małżeńskim 50 lat.

Małżonkowie, którym życie dało możliwość przeżycia ze sobą pół wieku, nagradzani są medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób święto rodzinne, jakim jest rocznica ślubu, staje się sprawą wagi państwowej. Z tej okazji 17 października br. Urząd Stanu Cywilnego w Bralinie zorganizował spotkanie, na którym wręczono jubilatom przyznane medale.

W 2017 r. w gminie Bralin jubileusz Złotych Godów obchodziło 13 par. W tym gronie znaleźli się: Małgorzata i Robert Gogol z Mnichowic, Kazimiera i Kazimierz Wrzosek z Nowej Wsi Książęcej – Parceli, Maria i Jerzy Juszczakowie z Chojęcina – Parceli, Ewa i Bolesław Iraccy z Chojęcina, Kryspina i Marian Piskułowie z Weronikopola oraz z Bralinia: Maria i Jan Chmielewscy, Zofia i Aleksander Jarczakowie, Anna i Edmund Kuropkowie, Maria i Jerzy Wiorkowie, Janina i Franciszek Lewkowie, Zofia i Jerzy Przybyłowie. Jednak dwie pary nie doczekały zorganizowanej z tej okazji uroczystości. W tym roku odeszli od nas Stanisław Gnitecki z Bralina i Bronisław Michalski z Nosali.

jubileusz-50-bralin (1)

Część oficjalna, jak co roku, odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin. Jubilatów powitała i skierowała do nich słowa uznania kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Urbańska. Słowa serdecznych gratulacji i życzeń przekazał również Jubilatom wójt gminy Roman Wojtysiak.

Najważniejszym momentem tej uroczystości jest zawsze wręczenie medali przyznanych przez Prezydenta RP. W jego imieniu medale wręczył jubilatom wójt R. Wojtysiak.

jubileusz-50-bralin (4)

Dla świętujących okrągłą rocznicę małżeństwa par wzruszający program literacko-muzyczny przygotowały wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Bralinie nauczycielki – Natalia Piotrowiak oraz Katarzyna Albert. Całość dopełnił koncert w wykonaniu zespołu seniorów „Ale Babki” z Bralina. Nie zabrakło również serdecznych życzeń i wyrazów uznania skierowanych do Jubilatów ze strony przewodniczącego PZERiI Oddział w Bralinie, Alojzego Leśniarka. Ci z kolei złożyli wyrazy wdzięczności, że zorganizowano dla nich tak piękną uroczystość.

Szanownym Jubilatom życzymy długich lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu oraz serdecznej opieki osób najbliższych.

jubileusz-50-bralin (2) jubileusz-50-bralin (3) jubileusz-50-bralin (5) - Kopia

Opracowane na podstawie materiałów UG Bralin

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
StypendiaSportowe2fot.AndrzejKaleniewicz
Nagrodzono najlepszych sportowców

19 października 2017 roku w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 60 młodych sportowców z terenu...

Zamknij