Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Bookcrossing w Kępnie

XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbyła się 16 czerwca 2016 r.

Nauczyciele bibliotekarze: Stefania Brzezińska-Michalska, Laura Długowska, Iwona Jany, Paulina Pacyna-Dawid, Monika Przybył, Lidia Wielgoś i Anna Wróblewska chcąc promować ideę bookcrossingu włączyły się w zorganizowanie obchodów tego święta w Gminie Kępno.
Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu popularyzowanie czytania. Pomysł narodził się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko rozpowszechnił się na całym świecie. W Polsce od 2004 r. w ramach akcji bookcrossingowych zostało uwolnionych ponad 260 tysięcy książek i funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych.
W Gminie Kępno „uwolnione” książki zostały podarowane przez uczniów gimnazjów w Kępnie i Krążkowach, Liceum Ogólnokształcącego Nr I, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 oraz czytelników kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej, a następnie zarejestrowane w akcji i opatrzone naklejkami z informacją o zasadach bookcrossingu.
W dniu Święta młodzież pod opieką nauczycieli złożyła na 17 „półkach bookcrossingowych” łącznie 131 książek. Oprócz książek do punktów zostały także dostarczone informacje o zasadach bookcrossingu oraz mapki Gminy Kępno z adresami miejsc, w których książki czekają na czytelników.
Po rozlokowaniu książek na „półkach” uczestnicy akcji spotkali się na kępińskim Rynku przy fontannie, po czym przemaszerowali w pochodzie wokół Rynku wznosząc okrzyki zachęcające do zaangażowania się w bookcrossing. Młodzież także informowała zainteresowanych o zasadach akcji. Pochód uczniów wzbudził zaciekawienie bookcrossingiem, co pozwala mieć nadzieję, że planowana kontynuacja działań spotka się z pozytywną reakcją mieszkańców.
Wszystkim zaangażowanym w kępińskie obchody XIII edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, tj. uczniom, nauczycielom i osobom, które przyjęły „półki bookcrossingowe” serdecznie dziękujemy.
Zachęcamy do zabierania książek z „półek bookcrossingowych” utworzonych w Gminie Kępno, ale także tych znajdujących się w całej Polsce i świecie.
Każdy zainteresowany może bezpłatnie zabrać ze sobą wybrany tytuł, przeczytać i odłożyć w tym samym miejscu lub zupełnie innym, dla niego dogodnym. Dzięki wędrującym książkom świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką.

Stefania Brzezińska-Michalska
Anna Wróblewska

kepno-bookcrossing-1 kepno-bookcrossing-2 kepno-bookcrossing-3 kepno-bookcrossing-4 kepno-bookcrossing-5

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
trzcinica-zawody-7
Aniołka Pierwsza: Gminne zawody pożarnicze

W niedzielne popołudnie 19 czerwca 2016 roku na boisku sportowym w Aniołce Pierwszej odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze....

Zamknij