Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Blok operacyjny – czas na wyposażenie

Nowy blok operacyjny w kępińskim szpitalu to jedno z najważniejszych i najpilniejszych zadań inwestycyjnych realizowanych obecnie przez Powiat Kępiński.

O potrzebie uruchomienia nowoczesnego bloku operacyjnego mówiło się w Kępnie od lat. Ostatnie miesiące to ogromne przyśpieszenie w tym temacie. W ubiegłym roku udało się przeprowadzić kompleksowo prace budowlane związane z adaptacją II i III kondygnacji nowego skrzydła szpitalnego.

Przestrzeń nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym pozostającą do tej pory w stanie surowym zamkniętym zaadaptowano na trzy nowoczesne sale operacyjne oraz niezbędne zaplecze umożliwiające prowadzenie działalności medycznej. Blok operacyjny to również nowoczesna sterylizatornia i wentylatornia zajmujące piętro nad blokiem operacyjnym.

DSC_0038 DSC_0036

Roboty budowlane zakończono zgodnie z protokołem odbioru 15 grudnia 2017 roku. Zakres inwestycji dotyczył: budowy ścian działowych, wykonania: izolacji dachu i poddasza, tynków i okładzin ściennych, posadzek, okien wewnętrznych, instalacji teletechnicznych, instalacji elektrycznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji grzewczej, wentylacji, klimatyzacji i instalacji tzw. „gazów medycznych”. Dopełnieniem inwestycji były prace wykończeniowe wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie tego typu obiektów.

Kompleksowa realizacja tego zadania w znacznym stopniu możliwa była dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 3 605 836,00 złotych, pozostałe koszty wykonanych prac w kwocie 958 881,96 złotych pokryte zostały ze środków własnych Powiatu Kępińskiego. Finalnie 80% kosztów robót budowlanych sfinansowanych zostało ze środków zewnętrznych co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem.

DSC_0025

26 stycznia 2018 roku ogłoszony został przetarg nieograniczony na dostawę wyposażenia i sprzętu medycznego na potrzeby nowego bloku operacyjnego. Do 9 marca zgodnie z procedurą przetargową oferenci mogą składać swoje oferty. Z uwagi na szacowaną wartość zamówienia wynoszącą 1 800 000,00 złotych oraz złożoność zamówienia przetarg realizowany jest w tzw. „trybie unijnym” co oznacza m.in. publikację ogłoszenia na stronie internetowej Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

Dostawa niezbędnego wyposażenia sal operacyjnych i ich zaplecza pozwoli wszcząć procedurę uruchomienia bloku operacyjnego, co również wiąże się z określonymi czynnościami prawno-organizacyjnymi. Będzie to jednak finalny krok całej inwestycji.

Jak zapewnia starosta – Witold Jankowski blok operacyjny rozpocznie swoja pracę jeszcze w tym roku.

Inwestycja związana z blokiem operacyjnym to nie jedyne zadania inwestycyjne realizowane w kępińskim szpitalu. Wraz z końcem 2017 roku udało się dopełnić wszelkich procedur odbiorczych związanych z uruchomieniem lądowiska wyniesionego, które jest już w pełnej dyspozycyjności.

DSC_0001 DSC_0011

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
2. Tenis Wodziczna 2018 (5)
Turniej tenisa stołowego w Wodzicznej

W Domu Ludowym w Wodzicznej w dniu 18 lutego br. odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy...

Zamknij