Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Biblioterapia w Powiatowej Bibliotece Publicznej

14 listopada 2016 roku obchodziliśmy I Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Z tej okazji w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

biblioteka-kepno-2Na zajęciach użyto elementów muzykoterapii z wykorzystaniem gongów i mis tybetańskich. Dzieci po wysłuchaniu terapeutycznej bajki o kotach zostały zaproszone do zajęć, na których tworzyły swoje autorskie koty przy wykorzystaniu technik plastycznych. Biblioterapia to wykorzystanie książek, fragmentów tekstu drukowanego w celach terapeutycznych, jej odmianą jest bajkoterapia czyli wykorzystanie opowieści (bajek) do pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach np.: nieprzystosowanie do grupy, lęk przed pójściem do szkoły. Biblioterapia może być wykorzystywana jako uzupełnienie procesu rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Pracownicy biblioteki powiatowej są wykształconymi biblioterapeutami zrzeszonymi w Polskim Towarzystwie Biblioterapeutycznym i autorami bajek terapeutycznych wydanych w formie książkowej przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczną i centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

biblioteka-kepno-1 biblioteka-kepno-3 biblioteka-kepno-4 biblioteka-kepno-5 biblioteka-kepno-6 biblioteka-kepno-7

Updated: 22 listopada 2016 — 11:28
Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
kepno-karetka-6
Gmina Kępno dofinansowała zakup karetki

Gmina Kępno przekazała kępińskiemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej dotację w kwocie 80 tysięcy złotych, dzięki czemu do floty pogotowia ratunkowego dołączył...

Zamknij