Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Biblioteka Powiatowa w Kępnie ma już 15 lat

27 marca 2015 roku Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie obchodziła 15 lat swojego istnienia.
Na uroczystość przybyło wielu gości m. in. wicestarosta Grażyna Jany, Wicedyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu Iwona Smarsz, Przewodnicząca Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kaliszu Iwona Patysiak, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektor LO nr I w Kępnie Danuta Stefańska, wicedyrektor ZSP nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina, przedstawiciele i dyrektorzy bibliotek powiatu kępińskiego, członkowie stowarzyszeń działających na naszym terenie oraz przedstawiciele Rady Powiatu. Życzenia oraz gratulacje na ręce dyrektora Biblioteki Powiatowej Wiesława Walasa złożyła również poseł Bożena Henczyca, którą reprezentowała asystentka Ewelina Pieles.

15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie

15-lecie Biblioteki Powiatowej uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Aleksandra Tansmana w Kępnie. 

15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie

Piątkowe spotkanie było okazją nie tylko do świętowania, ale również do wspomnień i zaprezentowania publikacji w której opisane są działania oraz osiągnięcia jakie ma na swoim koncie Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie. Początkowo zadaniem biblioteki było organizowanie czytelnictwa wiejskiego w powiecie kępińskim. Jednak z biegiem czasu jej działania poszerzały się również o inne inicjatywy. 

15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie

Biblioteka to nie tylko książki, ale również miejsce spotkań i integracji różnych środowisk. Tutaj rozwija się kultura oraz talenty wielu zdolnych osób. Biblioteka Powiatowa w 2006 i 2012 r. otrzymała nominację do Konsumenckiego Konkursu Jakości i Usług „Najlepsze w Polsce” za „Promowanie twórczych dokonań mieszkańców Regionu oraz działania na rzecz czytelnika niepełnosprawnego”. Biblioteka jest także organizatorem licznych warsztatów, wystaw, plenerów malarskich i innych imprez kulturalnych. Współpracuje z wieloma organizacjami oraz stowarzyszeniami z powiatu kępińskiego. Działający przy bibliotece Dyskusyjny Klub Książki zrzesza wielu miłośników czytania książek. Jego członkowie angażują się także  w wiele akcji, np. wspólne wyjazdy do kina czy teatru, łączą również treści książek z plenerowymi wyjazdami poza miasto. Dyrektor oraz pracownicy biblioteki angażują się również w wiele działań i kampanii jak np. Całą Polska czyta dzieciom, Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza czy Big Jump akcja która ma zwrócić uwagę na czystość rzek całej Europy. Dyrektor biblioteki Wiesław Walas to także główny organizator kępińskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie15-lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja Rady Gminy Rychtal101
Sesja Rady Gminy Rychtal

W Rychtalu odbyła się VI zwyczajna sesja Rady Gminy. 18 marca radni podjęli kilka uchwał ważnych dla gminy i jej mieszkańców. Woda...

Zamknij