Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Biblioteczny rajd rowerowy

 

26 maja, w słoneczną i ciepłą sobotę, odbył się I biblioteczny rajd rowerowy czytelników i sympatyków Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.

Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, której celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek oraz zdrowego stylu życia.

Tegoroczna edycja rajdu zorganizowana została przez Bibliotekę w Kępnie pod hasłem „Poznaj nasze filie”, dlatego też trasa wycieczki prowadziła spod siedziby głównej przy ul. Kościuszki 7 do filii bibliotecznej w Olszowie, a stamtąd do Mikorzyna.

biblioteka-kepno-odjazdowy-bibliotekarz 1 biblioteka-kepno-odjazdowy-bibliotekarz 3

W Olszowie uczestnicy mogli zobaczyć, jak funkcjonuje na co dzień tamtejsza biblioteka oraz odpocząć, napić się kawy i zjeść kawałek domowego ciasta. W Mikorzynie natomiast rozpalono ognisko, lecz oprócz smacznych kiełbasek na rowerzystów czekały też inne atrakcje: gry, konkursy, zagadki biblioteczne… Wiele osób wygrało ciekawe książki, a na pozostałych czekały nagrody pocieszenia – kolorowe zakładki.

W rajdzie uczestniczyło 20 osób. Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odzewem. Uczestnicy sami animowali spotkanie, opowiadając kawały, anegdoty czy wspólnie dyskutując na interesujące tematy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w równie miłym gronie!

SBP Kępno

biblioteka-kepno-odjazdowy-bibliotekarz 2

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ort1
Rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii

08 maja 2018 r. w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się XIV Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III Szkoły...

Zamknij