Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Biblioteczna ławeczka na Rynku

Niedaleko fontanny postawiona została nietypowa krzywa ławeczka, która… zbliża do siebie ludzi poprzez swoje charakterystyczne, „złamane” siedzenie! Udało się ją zakupić Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach zadania „Biblioteka zbliża ludzi”, dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK – program: „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

3Ławeczkę uroczyście odsłonili w dniu 23 czerwca Dyrektor Biblioteki Magdalena Wieczorek, Dyrektor Oddziału BZWBK w Kępnie Tomasz Gatner oraz Prezes Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin „Ołówek”– Aleksandra Lemanik. Wydarzeniu towarzyszył happening uliczny, który miał za zadanie zintegrować mieszkańców wokół różnych aktywności i zaprezentować im lokalne organizacje, takie jak Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej oraz Stowarzyszenie „Ołówek”. Wolontariusze i podopieczni Stowarzyszenia przeczytali zebranym bajki i wiersze Juliana Tuwima, a Prezes Towarzystwa, Pan Marian Lorenz, wziął chętne osoby na spacer po kępińskim Rynku, podczas którego opowiadał o historii miasta i jego zabytkach. Podczas happeningu można było także wziąć udział w losowaniu nagród w postaci książek, zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce czy spróbować swoich sił tworząc wiersz według prostego przepisu, losując gotowe słowa jako podpowiedzi. Wolontariusze i podopieczni „Ołówka” dodatkowo spacerowali po Rynku, rozdawali balony z logo Biblioteki, rozmawiali z mieszkańcami oraz zachęcali ich do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na ławeczce.
Mimo silnego wiatru i niesprzyjającej pogody happening spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców, których przyciągnęło „zamieszanie” pod fontanną. Ławeczka otrzymała dobre recenzje i z pewnością wkrótce stanie się charakterystycznym elementem scenerii miasta i Biblioteki!

14

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
mapa
Kredyty klęskowe dla rolników

Już od początku okresu wegetacyjnego w sezonie 2018 rolnicy, ogrodnicy i sadownicy zarówno w Wielkopolsce, jak i w prawie całej...

Zamknij