Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Nie będzie Dożynek Wojewódzkich w Kępnie

17 lutego w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyła się konferencja prasowała ze starostą Witoldem Jankowskim, wicestarostą Grażyną Jany oraz członkami Zarządu Powiatu: Krystyną Możdżanowską, Michałem Błażejewskim oraz Zenonem Kasprzakiem.

Spotkanie miało na celu omówienie sytuacji finansowej oraz inwestycji w powiecie kępińskim. Jednym z tematów były Dożynki Wojewódzko – Diecezjalne, a raczej rezygnacja z ich organizacji.

Według władz, głównym powodem dla którego dożynki nie odbędą się w Kępnie są wysokie koszty ich realizacji, co w obecnej sytuacji finansowej powiatu kępińskiego byłoby nie do przyjęcia. Zadłużenie powiatu bowiem oscyluje w granicach 50 % co stanowi ok. 22 miliony złotych. Poczyniliśmy wstępne rozpoznanie w kosztach i okazało się, że nasze koszty będą bardzo wysokie – powiedziała wicestarosta Grażyna Jany. Pomimo dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Kępno realizacja tego zadanie nie będzie możliwa gdyż główny ciężar opłacenia go spoczywa na powiecie. Jak zaznaczyła wicestarosta Burmistrz Miasta i Gminy zadeklarował niewielką kwotę, Urząd Marszałkowski też poniżej 50 %.

Konferencja prasowa w starostwie

Jeszcze jednym z powodów dla którego Dożynki Wojewódzko – Diecezjalne nie odbędą się w Kępnie to brak miejsca. Taka impreza to ogromne przedsięwzięcie logistyczne na, które nasze miasto niestety nie jest przygotowane. Początkowo dożynki miały być zorganizowane na stadionie miejskim jednak odstąpiono od takiej decyzji ze względu na gwarancję jaką jeszcze objęta jest murawa stadionu. Po jej zniszczeniu powiat musiałby ponieść dodatkowe koszty. Duży problem stanowi również brak miejsc parkingowych oraz terenu na którym miałyby odbyć się towarzyszące imprezie wystawy sprzętów rolniczych oraz wieńców dożynkowych.
Jak zgodnie twierdzi Zarząd Powiatu, Kępno nie jest przygotowane w tym roku na tak duże przedsięwzięcie jakim są Dożynki Wojewódzko – Diecezjalne. Być może w przyszłości radni wrócą do tego tematu.

Ponieważ dożynki wojewódzkie miały zastąpić dożynki powiatowe i nasz festyn Pożegnanie Lata, wracamy do starego zwyczaju i dla mieszkańców organizujemy festyn Pożegnanie Lata i dożynki w tym samym terminie w którym miały być dożynki wojewódzkie czyli 29-30 sierpień, organizujemy je przy współudziale Pana burmistrza - zadeklarowała na koniec Grażyna Jany.

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
gołębie
Trzcinica: Mistrzostwa w lotach gołębi

W kwietniu rozpoczyna się kolejny sezon lotów gołębi. W bieżącym roku współzawodnictwo lotowe organizowane przez PZHGP Oddział w Wołczynie uatrakcyjnione...

Zamknij