Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Baranowskie Lato w Siodle 2014

W dniu 24 sierpnia 2014 r. odbyła się kolejna edycja „Baranowskiego Lato w Siodle”. Zawody miały miejsce na ternie leśnym przyległym do osiedla Murator. W organizację imprezy obok lokalnego samorządu włączyła się Stajnia Sportowa „Respekt” z Łęki Mroczeńskiej.

Miłośnicy koni rywalizowali o puchar Starosty Kępińskiego oraz Wójta Gminy Baranów. Ta impreza hippiczna stanowi jedno ze stałych wydarzeń w kalendarzu rodzinnych spotkań w gminie Baranów. W programie spotkania znajdowały się cztery konkurencje sportowe takie jak zawody w powożeniu zaprzęgami, zawody w skokach przez przeszkody oraz mistrzowskie popisy zawodników zmagających się na parkurze. Nie zabrakło także wielu atrakcji towarzyszących.

Przypomnijmy, że z dwóch odsłon baranowskiego święta hippiki organizatorzy postanowili pozostać tylko przy letniej edycji. Hippiczną niedzielę otworzyły popisy zaprzęgów. Przez ponad dwie godziny z podziwem śledzić było można mistrzowskie wolty, nawroty i parady. Szczególną uwagę przykuwały popisy rodzinnego duetu z Doruchowa. Jasiu Godek najpierw znakomicie „luzakował” w zaprzęgu, a później sam sięgnął po lejce i z powodzeniem zastąpił swojego ojca Tadeusza Godka na siedzeniu woźnicy. Niezwykły przebieg miały również konkursy skoków przez przeszkody. Dwa z pięciu trofeów zdobyła utalentowana nastolatka z Mroczenia Aleksandra Skąpska. Zadebiutowała ona w powyższych zawodach sześć lat temu dając wtedy popis arcytrudnej sztuki woltyżerki.

Baranowskie Lato w Siodle

Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji:

Konkurs sprawności powożenia

  • Konie małe jedynki:

I Janusz Wolny

II Daniel Załęcki

III Patrycja Załęcka

  • Konie duże jedynki:

I Stanisław Kokot

II Józef Wywijas

  • Konie małe pary:

I Grzegorz Balcerzak

II Marek Szargan

III Jan Godek

  • Konie duże pary:

I Franciszek Tomalik

II Krzysztof Zimoch

III Tadeusz Godek

 

Skoki przez przeszkody

  • Klasa min LL:

I Aleksandra Skąpska, (Henry)

II Maja Zadka, (Max)

III Agata Górecka, (Donna)

  • Klasa LL:

I Aleksandra Skąpska, (Henry)

II Mariusz Lempert, (Letnik)

III Anna Wolniewicz, (Czara)

  • Klasa L:

I Sebastian Snela, Ula (Bayou)

II Marta Wylęga, Gandi

III Marzena Romaniszyn, (Lozano)

  • Klasa P:

I Sebastian Snela, (Ulewa)

II Marcin Biały, (Sergio)

III Marta Wylęga, (Tajfun)

  • Klasa N:

I Marta Wylęga, (Tajfun)

II Marcin Biały, (Sergio)

III Łukasz Wylęga, (Jazon)      

Źródło: Powiat Kępiński

http://www.powiatkepno.pl/aktualnosci/aktualnosci_lista/Baranowskie-Lato-w-Siodle-2014/idn:15168.html

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Wypadek w Mianowicach

26 sierpnia o godzinie 5:15 w Mianowicach doszło do groźnego wypadku drogowego. 39-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód ciężarowy. Skierowani...

Zamknij