Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Baranów: Rekordowy Olimpionik CUP

Blisko 400 piłkarzy rywalizowało w miniony weekend, 18-19 czerwca w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpionik CUP, który rozgrywany był na boiskach w Baranowie i Grębaninie.

Tak dużej imprezy piłkarskiej w naszym regionie jeszcze nie było. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Olimpijczyka Olimpionik, a patronatem imprezę objął również Starosta Kępiński – Witold Jankowski.
Największym wygranym turnieju była bez wątpienia Akademia Talentów Piłkarskich z Warszawy, która tryumfowała w trzech, z czterech rozgrywanych kategorii wiekowych. Do stolicy pojechało także większość nagród indywidualnych.
Z dobrej strony pokazały się także zespoły z powiatu kępińskiego. Orzeł Mroczeń sensacyjne, ale zasłużenie zwyciężył w roczniku 2003.
Bardzo dobre drugie miejsce w roczniku 2006 wywalczyli zawodnicy z Siemianic. W roczniku 2007 i 2008 brązowe medale wywalczyli piłkarze KP Krążkowy.
Turniej zgromadził setki kibiców. W imprezie rywalizowało blisko 400 zawodników z województw: mazowieckiego, opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.
 Turniej faktycznie był ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym – przyznaje jego pomysłodawca, prezes Klubu Olimpijczyka Olimpionik Marcin Wiśniewski. – Zespoły wyjeżdżały zadowolone i zapowiadały, że chętnie do nas wrócą. Być może w przyszłym roku uda nam się zorganizować imprezę o jeszcze większym zasięgu. Już dziś rozpoczynamy przygotowania do cyklu turniejów zimowych – dodał.
Zawodnicy we wszystkich kategoriach rywalizowali o puchary ufundowane przez Wójta Gminy Baranów – Bogumiłę Lewandowską – Siwek. Nagrody dla najmłodszych sportowców fundowała także: Poseł RP Andżelika Możdżanowska.

ROCZNIK 2003
1. Orzeł Mroczeń
2. Wilki Opatów
3. OKS Olesno
4. WKS Wieluń
5. Baszta Bolesławiec
6. Victoria Chróścice

ROCZNIK 2006
1. ATP Warszawa I
2. Wielkopolanin Siemianice
3.ATP Warszawa II
4.FC Wrocław Academy
5. GKS Grębanin
6. Stal Brzeg
7. Pionier Baranów
8. Sokół Marcinkowice

Najlepszy Strzelec: Michał Szymański (ATP I Warszawa)
Najlepszy Zawodnik: Szymon Skotnik (Wielkopolanin)
Najlepszy Bramkarz: Jakub Czochara (ATP II Warszawa)

ROCZNIK 2007

1. ATP Warszawa
2. AP Ostrzeszów
3. KP Krążkowy
4. Start Łubnice
5. Stal Brzeg
6. SP Kolorowe Boiska Doruchów

Najlepszy Strzelec: Miłosz Pilarczyk (AP Ostrzeszów)
Najlepszy Zawodnik: Bartek Bartniczuk (ATP Warszawa)
Najlepszy Bramkarz: Szymon Karkowski (KP Krążkowy)

ROCZNIK 2008

1. ATP Warszawa
2. Stal Brzeg
3. KP Krążkowy
4. AP Ostrzeszów
5. Start Łubnice
6. Sokół Marcinkowice
7. SP Kolorowe Boiska Doruchów
8. Pionier Baranów

Najlepszy Strzelec: Karol Wachowski (ATP Warszawa)
Najlepszy Zawodnik: Marcel Wróbel (KP Krązkowy)
Najlepszy Bramkarz: Martin Klepacki (ATP Warszawa)

baranow-olimpionik-1 baranow-olimpionik-2 baranow-olimpionik-3 baranow-olimpionik-4

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
kepno-bookcrossing-1
Bookcrossing w Kępnie

XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbyła się 16 czerwca 2016 r. Nauczyciele bibliotekarze: Stefania Brzezińska-Michalska, Laura Długowska, Iwona Jany,...

Zamknij