Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Babskie Rządy w Siemianicach.

12 marca br. Siemianice były miejscem I Babskiego Sejmiku Południowej Wielkopolski, który odbył się pod hasłem „Babskie Rządy”.

Inicjatorką przedsięwzięcia była poseł PO Bożena Henczyca. Oprócz setek kobiet z powiatu kępińskiego, ostrzeszowskiego i ostrowskiego w spotkaniu wzięły udział także mister Joanna Mucha Barbara Bursztynowicz - znana aktorka, odtwórczyni m. in. roli Elżbiety w serialu „Klan”. Przybyła ona na Babski Sejmik przy okazji promocji swojej książki „Jak w życiu. Felietony”. Na spotkaniu obecni byli również: poseł PO Przemysław Krysztofiak, burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, Danuta Froń – pełniąca funkcję wójta Gminy Perzów, Anna Oleś – Borucka – psycholog społeczny, Maria Wróbel – prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Edukacyjnego „Stacja Bukownica”, Mirosława Rabiega – przedstawicielka lokalnego biznesu.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski51

Na zaproszenie odpowiedział również Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis, który wszystkim zgromadzonym paniom przekazał najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Sala w Zajeździe Wielkopolskim tego dnia była wypełniona po brzegi. Jestem szczęśliwa, ze tyle nas tu jest, że chcecie rozmawiać, chcecie dyskutować, że chcecie zmieniać coś w swoim życiu - powiedziała poseł Bożena Henczyca. Pozdrowienia oraz wyrazy uznania dla „babskiej” inicjatywy przesłała również w swoim liście premier Ewa Kopacz.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski131

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski141

Babski Sejmik był okazją do debaty na temat społecznej roli kobiet. Ich sukcesów oraz trudnościach podczas pełniania różnych funkcji w polityce i społeczeństwie. Zaproszone panie dyskutowały również o zwykłym codziennym życiu o radościach i problemach z nim związanych. Uczestniczki spotkania zgodnie doszły do wniosku, że w kobietach jest moc, a najważniejsze to cieszyć się życiem.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski361

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski31

W czasie „Babskich Rządów” wyróżniono również aktywne kobiety z Południowej Wielkopolski. W konkursie „Bo w kobietach jest moc” przyznano nagrody w dwóch kategoriach.
Pierwszą z nich była „Najlepsza inicjatywa 2014 roku” gdzie laureatkami zostały:
Maria Woźnica za inicjatywę „Laskowska ziemia wierszem malowana” – Towarzystwo Przyjaciół Lasek LUKUS,
Małgorzata Domagała za odznakę regionalną Turysta Regionu Kępińskiego – SUKS „Sokół” Bralin,
Maria Sobieraj dyrektor gimnazjum w Kraszewicach za inicjatywę Spotkanie Trzech Kultur,
Krystyna Macioszczyk prezes Zarządu Towarzystwa Krańców Ziemi Ojczystej Genius Loci za III Dzień Kultury Chrześcijańskiej,
Krystyna Sikora prezes Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania za Festiwal Pasztetników.
Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymały:
Danuta Przybyłek prezes Stowarzyszenia Razem dla Czajkowa za Dzień Seniora,
Natalia Giel prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Gminy Baranów za akcję „Pomóżmy Mateuszowi. Wkręć się w pomaganie”

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski511

Druga kategoria w konkursie to „Najlepiej zarządzana organizacja Południowej Wielkopolski”. Tutaj nagrodę otrzymały:
Irena Dybul sołtys sołectwa Pomiany,
Danuta Przybyłek prezes Stowarzyszenia Razem dla Czajkowa, 
Władysława Szydlik przewodnicząca Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Rychtala,
Helena Pawlak prezes Stowarzyszenia Seniorów Gminy Baranów
Agnieszka Dubiel przewodnicząca Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Trzcinicy.
Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymały:
Zofia Kucharska przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Łęki Opatowskiej
Helena Karbowska przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Kraszewic nr III.
Bożena Henczyca przyznała również nagrodę specjalną dla dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justynie Hołub – Rojkiewicz.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski521Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski531

Podczas kobiecego spotkania w Siemianicach można było również podziwiać metamorfozę kilku pań przeprowadzoną przez Salon Piękności Atelier Staszak. Zaangażowane w ten projekt panie zaprezentowały się w nowym, odmienionym przez profesjonalne stylistki image. Imprezie towarzyszyły również stoiska wystawiennicze m.in. decoupage, koronki weneckiej oraz nalewek pań ze Zbyczyny. Można było również skorzystać z porad dietetyczki, kosmetyczki i wizażystki. W pomoc przy organizacji spotkania włączyły się również nauczycielki ZSP nr 1 w Kępnie Grażyna Gatner oraz Katarzyna Grabicka wraz ze swoimi uczennicami.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski481Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski501

Spotkania takie jak I Babski Sejmik w Siemianicach pokazują, że kobiety chcą się integrować oraz dzielić swoimi doświadczeniami i pasjami. Powodują zwiększenie pewności siebie oraz świadomości, że w kobietach tkwi ogromny potencjał. W dzisiejszych czasach kobiety pełnią ważne role  w różnych dziedzinach życia. Z powodzeniem mogą mierzyć się w wielu sprawach z mężczyznami i bez problemu udowadniać, że są dobre w tym co robią.

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski281Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski351

Babski-Sejmik-Południowej-Wielkopolski91

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policja Kepno
Przywłaszczył sobie telefon

6 marca br. do dyżurnego KPP Kępno zgłosił się 26-letni mieszkaniec okolic Krakowa, który poinformował, że na portalu internetowym sprzedał...

Zamknij