Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

ARiMR przekazała komputery

W czwartek 20 września 2018 r. Marek Potarzycki Kierownik Biura Powiatowego w Kępnie w imieniu Krzysztofa Adamkiewicza Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazał w darowiźnie dla Szkoły Podstawowej w Krążkowach dziesięć zestawów komputerowych składających się z jednostek komputerowych, monitorów ekranowych LCD oraz klawiatur i mysz komputerowych.

Komputery odebrała Beata Ochnio Dyrektor SP w Krążkowach. Przekazane zostały pełnosprawne zestawy komputerowe, z których na co dzień korzystali pracownicy ARiMR, a wycofano je z eksploatacji z uwagi na brak kompatybilności z nowoczesnymi systemami.

20180920_113823 20180920_113907

Szkoła Podstawowa w Krążkowach jest publiczną ośmioletnią szkołą podstawową z klasami I-VIII, w której uczą się dzieci z: Krążków, Olendrów i Kępna. Uczniowie odnoszą sukcesy w egzaminach zewnętrznych, konkursach i zawodach sportowych. Tradycje szkoły sięgają połowy XIX wieku, gdy z inicjatywy dwóch sąsiednich gromad: Krążków i Osin w 1855 roku powstaje Związek Szkolny. Obecnie szkoła posiada rozbudowaną strukturę co wiąże się z większymi potrzebami. Dlatego też przekazane komputery doposażą pracownie szkolne i bibliotekę, ułatwiając dostęp dzieciom do pomocy dydaktycznych. Natomiast nauczycielom pozwolą na uatrakcyjnienie prowadzenia zajęć oraz stosowanie interaktywnych form przekazywania wiedzy.

Odbierająca zestawy informatyczne Dyrektor Szkoły złożyła podziękowanie kierownictwu ARiMR za podarowanie sprzętu dla placówki.

20180920_113222 sp

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
DSCN0995
Trzcinica: Rozmawiali o czystym powietrzu

17 września 2018 r. w sali Domu Ludowego w Trzcinicy miało miejsce spotkanie informacyjne Ministerstwa Środowiska na temat Programu Priorytetowego...

Zamknij