Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Animatoria muzyczna z ARTwarium

Stowarzyszenie ARTwarium tradycyjnie przedstawiło kolejną ofertę warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.

Od połowy kwietnia mieszkańcy regionu mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć muzycznych oraz medialnych. Wszystko dzięki dofinansowaniu Gminy Bralin.

Czym różnią się tradycyjne zajęcia w instytucjach oświaty od tych realizowanych przez stowarzyszenie już od prawie 8 lat? Realizowane projekty to nauka poprzez praktykę i doświadczenie w zgodzie z zasadą: „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział a zrozumiem”. Dany warsztat bazuje na odmiennym od tradycyjnej edukacji formalnej relacji uczeń – nauczyciel. W edukacji pozaformalnej osoba biorąca udział i prowadzący zajęcia pozostają w relacji partnerskiej. Prowadzący może wspomagać i wpływać na procesy edukacyjne w trakcie działań, ale nie narzuca uczestnikom prawd i wiadomości. Nacisk położony jest przede wszystkim na kreatywność oraz samoekspresję, indywidualne i grupowe zaangażowanie.

gmina plakat

Projekt „Animatornia muzyczna” składać się będzie z dwóch głównych części. Pierwszy element: realizacja serii nagrywanych koncertów akustycznych, kreowanych przez młodych dla młodych oraz finalizujący owe przedsięwzięcie festiwal „LOKAL” oraz drugi element: otwarcie katedry muzycznej w ramach której w atrakcyjnej, zmienionej niż dotychczasowo funkcjonującej formule będą miały miejsce warsztaty z ukształtowaną grupą młodych osób chcących grać w zespole muzycznym. Odbędą się zajęcia nauki gry na różnorodnych instrumentach (min. gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe) oraz warsztaty wokalne. Zajęcia odbywać się będą na świetlicy Tęcza oraz w kinie w Bralinie.
Wszelkie informacje dotyczące projektów ARTwarium można znaleźć na stronie internetowej: www.bralinfm.pl oraz na fanpage’u na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/Bralinfm.
Projekt współfinansowany jest przez Gminę Bralin.

Informacje dot. projektu:
gdzie: Świetlica „Tęcza” w Bralinie, ul. Lipowa 14a
kiedy: spotkanie organizacyjne: 16 kwietnia – poniedziałek godz. 19:00
wiek uczestników: 8-26 lat.
zapisy: tel. 793114877
e-mail: artwarium@onet.pl
patronat medialny: BRALIN FM

plakat2

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
IMG_0504
Gwiazdy w Świbie

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Świbie świętowali nadejście upragnionej wiosny. Mimo, że w tym dniu pogoda nie rozpieszczała na...

Zamknij