Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Andrzej Stodolski odwołany z funkcji przewodniczącego rady

Na ostatniej Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Baranów w dniu 2 listopada z pełnienia swojej funkcji został odwołany Przewodniczący Rady Andrzej Stodolski.

Mimo, iż posiedzenie rozpoczęło się o wczesnej porze (godz. 11:00) jak na tradycyjne posiedzenie sesji, w Urzędzie Gminy stawili się wszyscy członkowie rady.
Wniosek o zwołanie obrad w tej sprawie złożyło ośmiu radnych: Aleksander Bieluszewski, Teresa Jerzyk, Roman Taborski, Hanna Urbańska, Andrzej Ciurys, Piotr Marciniak, Krystyna Lipska, Jan Wawrzyniak. Swoją decyzję radni uzasadnili m. in. tym iż Andrzej Stodolski wykazywał się brakiem obiektywizmu oraz bezstronności. Nie możemy się zgodzić z tym, by osoba, której powinnością jest reprezentowanie Rady Gminy demonstrowała pełną dyspozycyjność względem Wójta i była jego orędownikiem, a po głosowaniach dopuszczała się indywidualnej oceny radnych. Nie możemy pozostać obojętni wobec takiego – obrażającego Radę Gminy i całą społeczność lokalną – zachowania, które nie przystoi Jej Przewodniczącemu - czytamy w uzasadnieniu do wniosku.

Nadzwyczajna-sesja-baranowIMGP2130
Andrzej Stodolski w tym dniu przekazał prowadzenie obrad wiceprzewodniczacej Krystynie Lipskiej tłumacząc się złym samopoczuciem oraz tym iż posiedzenie dotyczy bezpośrednio jego osoby. Po przeprowadzonym tajnym głosowaniu Komisja Skrutacyjna ogłosiła, że większością głosów (8 za odwołaniem, 7 przeciw) Andrzej Stodolski został odwołany z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Baranów.

Nadzwyczajna-sesja-baranowIMGP2129 Nadzwyczajna-sesja-baranowIMGP2135
Na zakończenie obrad Andrzej Stodolski podziękował za współpracę Chciałem serdecznie podziękować wszystkim tym radnym, którzy chcieli współpracować, którym leży na sercu dobro gminy i tym sposobem można coś zrobić. Można też robić zamęt, ferment i zamieszanie i łapać za słówka, bo takie sytuacje miały miejsce. Ja też czasem powiedziałem za dużo… - mówił były już Przewodniczący Rady Gminy Baranów. W najbliższym czasie zostanie zwołana sesja, na której radni wybiorą nowego przewodniczącego.

Nadzwyczajna-sesja-baranowIMGP2131

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oferty pracy
Oferty pracy

Aktualne oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie   BRANŻA HANDLOWA Zawód PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY– 1 osoba, Wykształcenie - Wymagania Utrzymywanie...

Zamknij