Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Akustyczny koncert Marceliny

2 listopada br. w Caffe & Pub Gramophone w Kępnie odbył się akustyczny wieczór muzyczny z gwiazdą wieczoru Marceliną.

W niedzielny wieczór wystąpili również lokalni artyści: Lonia Maryniak, Waldemar Walczak, Miłosz Szefner, Bartosz Wachowiak, Arkadiusz Mikitów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach rozpoczętych seryjnych koncertów we współpracy ze stowarzyszeniem ARTwarium i radiem BRALIN FM.

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jest przedstawicielką alternatywnego popu, z którym od dawna eksperymentuje. Ukończyła Studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2008 roku zadebiutowała pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One”, która od razu została wydana na trzech kompilacjach: „RAMCafe 2” (2008), „Only Pleasure” (2008) i „Muzyka jest z Wenus”(2009). Zajęła 3. miejsce w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym nagrodą był koncert na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie. W marcu 2011 nakładem EMI Music Poland ukazała się debiutancka płyta Marceliny zyskując znakomite recenzje. Artystka na swoim koncie ma ponad 100 koncertów. Marcelina zagrała wiele dużych koncertów, m.in. Open’er Festival w Gdyni – Tent Stage, a także na takich imprezach jak Noc Młodych Zdolnych, na Malcie w Poznaniu, w Stodole w Warszawie, na Festiwalu Wrocławski Sound, PandaArt czy Gali Discoveur Europe. Ceni sobie również kontakt z publicznością i magiczny klimat, jaki można uzyskać podczas kameralnych koncertów, dlatego też, obok dużych, festiwalowych scen można ją usłyszeć w klubach w całej Polsce tak jak miało miejsce w niedzielny wieczór w Kępnie. Koncert wokalistki trwał blisko 1,5 godziny, po którym z ogromną chęcią artystka rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć z fanami, którzy przyjechali na jej koncert z całego regionu: Ostrzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego, czy Wrocławia.
W 2012 r. Marcelina otrzymała m.in. nominację do Fryderyków (debiut roku), a także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej, pojawiła się na wyjątkowej płycie June, obok najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewały m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak oraz Marcelina. W grudniu 2012 premierę miała EP „ZNIKAM”. W maju br. Marcelina znalazła się wśród artystek udzielających się w projekcie „Panny Wyklęte”. Projekt został wydany na płycie i powiązany jest ze stale trwającą trasą koncertową. Za stronę muzyczną odpowiada Darek Malejonek i Maleo Reggae Rockers. Marcelina napisała tekst do utworów „On nie zapomni” oraz „Prawem wilka”. Płyta „Panny Wyklęte” jest jednym z przedsięwzięć projektu Rok Żołnierzy Wyklętych, realizowanego przez Fundację Niepodległości wraz z IPN i Fundacją Ośrodka KARTA. 8 października 2013 roku Marcelina nakładem Parlophone Music (dawne EMI Music) wydała drugi album „Wschody/Zachody”. Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez dwa teledyski. Pierwszy to tytułowe „Wschody / Zachody”, do którego zdjęcia zrealizowano w Maroko. Drugi to „Karmelove”, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego .
Caffe & Pub Gramophone oraz Stowarzyszenie ARTwarium zapraszają na kolejne koncerty: 16 listopada Farben Lehre, 29 listopada Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Instytut, 21 grudnia Acid Drinkers i Strain.

Zapraszamy do zobaczenia relacji z muzycznego wydarzenia:

marcelina-koncert

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medal "Pro Patria" dla Huberta Ilskiego
Medal „Pro Patria” dla mieszkańca Trzcinicy

12 listopada 2014 r. Hubert Ilski z Trzcinicy został odznaczony Medalem „Pro Patria”. Jest to odznaczenie cywilne, przyznawane przez Kierownika Urzędu...

Zamknij