Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Aktywnie i twóroczo przez życie

12 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi, która jest efektem realizacji projektu pt.: „ Aktywnie i twórczo przez życie”.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie” „Apertus”- działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem a finansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Otwarcia wystawy dokonali: Wiesław Walas – dyrektor biblioteki powiatowej, Beata Lebek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem oraz Alicja Zimoch i Magdalena Mikołajczyk koordynatorki projektu.

Wystawa w Bibliotece Powiatowej

Projekt adresowany jest do ogółu społeczności powiatu kępińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców i nauczycieli. Realizowane działania odpowiadają na potrzeby zwiększenia aktywności obywatelskiej mieszkańców powiatu, zagospodarowania czasu wolnego oraz wsparcia dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Rodzice pochłonięci codziennymi obowiązkami nie mają czasu na chwilę relaksu i zrobienia czegoś dla siebie, często są sami ze swoimi problemami, bo nie starcza im energii na aktywność towarzyską, nie zawsze mają świadomość wagi aktywności ruchowej i twórczej w rozwoju dzieci, nie wiedzą jak poprawić relację z dziećmi i jak optymalnie wspierać je w rozwoju.

wystawa-biblioteka-powiatowa (2)

Wśród mieszkańców powiatu wciąż funkcjonują negatywne stereotypy postrzegania dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców. Społeczności brakuje bodźca do wykorzystanie swojego potencjału na rzecz rozwiązywania problemów społecznych i zdobywanie wiedzy dotyczącej działań obywatelskich.

Wystawa w Bibliotece Powiatowej Wystawa w Bibliotece Powiatowej Wystawa w Bibliotece Powiatowej Wystawa w Bibliotece Powiatowej

Źródło: www.powiatkepno.pl/aktualnosci

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
niepodlegli (6)
Bralin: świętowali Dzień Niepodległości

10 listopada 2015 r. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie zaprosiła na wieczornicę patriotyczną pod hasłem „ Z pieśnią...

Zamknij