Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

Aktywna tablica

Gmina Trzcinica złożyła wniosek w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”.

W przygotowanie wniosku zaangażowane były Zespół Szkół w Laskach i Zespół Szkół w Trzcinicy. Wartość dofinansowania to łącznie 28 000 złotych. W przypadku jego otrzymania zakupione zostaną tablice interaktywne z projektorem, głośnikami i innymi urządzeniami pozwalającymi na przekazanie dźwięku.
Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli. Lekcje i inne zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i innych pomocy dydaktycznych co powinno wpłynąć na rozwój kompetencji cyfrowych uczniów, rozwój ich zainteresowań, uzdolnień oraz kreatywności.

aktywnatablica

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdjcie-kursnaMalcie
Szkolili się na Malcie

W dniach 21-26 czerwca 2017 roku, nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie Barbara Howis, Beata...

Zamknij