Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

195 mandatów w ciągu 6 dni

24 marca był ostatnim dniem policyjnej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, prowadzonej na terenie całego województwa. Efektem działań było ponad 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów. Niestety ponad 7 tysięcy kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

kepno-kpp-4kepno-kpp-5W dniach od 19 do 24 marca br. na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze.

Ostatniego dnia działań w powiecie kępińskim skontrolowano ogółem 47 pojazdów. Nałożono ogólnie 31 mandatów, w tym aż 20 za przekroczenie prędkości.

W Komendzie Powiatowej Policji w Kępnie podczas całej akcji skontrolowano 256 pojazdów, w tym 195 samochodów osobowych. Policjanci ujawnili 198 wykroczeń i nałożyli 195 mandatów. Zdecydowaną większość wykroczeń stanowiło przekroczenie prędkości – aż 129 ujawnionych zdarzeń. Zabrano ogółem 2 prawa jazdy za prędkość i 15 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Maciej Święcichowski / Anna Lubojańska

 

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
policja
Policjanci odnaleźli zbiega

Osadzony w jednym z zakładów karnych na terenie województwa łódzkiego, wykonujący pracę w jednym z zakładów stolarskich zbiegł z miejsca...

Zamknij