Ziemia Kępińska

Prasa lokalna - Kępno i okolice

Reklama:

13 maja Kępińska Noc Muzeów

Muzeum Ziemi Kępińskiej zaprasza 13 maja o godzinie 16:00 na Kępińską Noc Muzeów. Tegoroczna, czwarta już, edycja odbędzie się pod hasłem „Średniowieczne harce”.

Przygotowane będą takie atrakcje jak walki pokazowe, zbrojownia z przymierzalnią strojów i uzbrojenia, gry i zabawy średniowieczne, nauka tkania i pisania gęsim piórem, strzelanie z łuku, podpłomyki, wyrób świec z węzy pszczelej.
Dodatkowo o godzinie 19:00 odbędzie się wykład na temat „Jak to było z rycerstwem w średniowiecznej Europie? Zagadki, tajemnice… czyli prawdy oczywiste.” – poprowadzi dr Michał Bogacki – dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Zapraszamy również do zwiedzania muzeum w godzinach od 16:00 do 21:00.
Wstęp wolny!

noc www

Reklama:

Nasza prasa obejmuje swym zasięgiem cały powiat kępiński (gminy: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica). W skład tej grupy mediów wchodzi dziennik - portal ziemiakepinska.pl i gazeta drukowana - czasopismo "Ziemia Kępińska".
Na terenie powiatu działają jeszcze inne lokalne media (innych wydawców): Kepnianie.pl, Twój Puls Tygodnia, Tygodnik Powiatowy, Radio Sud, Gazeta Bezpłatna Kurier Lokalny Powiatu Kępińskiego, Tygodnik Kępiński. Polecamy również zaprzyjaźnione forum Kympno.pl
Ziemia Kępińska © 2014
Frontier Theme
Przeczytaj poprzedni wpis:
Laureaci nagr+-d ksia+-kowych - LO dla Doros+éych
Pożegnanie Absolwentów ZSP Nr 2

„Ale to już było… i nie wróci więcej…” Pod takim hasłem 28 kwietnia tegoroczni maturzyści żegnali szkołę. Na uroczysty apel...

Zamknij